Ostatnio komentowane
POLECAMY
Złoty medal seniora
2008-07-25 15:50

Zbigniew Joński z Boguszowa Gorc nic sobie nie robi z upływu lat i mimo ukończenie 74 wiosen stale doskonali się w tenisie stołowym zdobywając medale na mistrzostwach Polski i tym samym dowodząc, że ambicja i wola walki nie stanowią domeny wyłącznie ludzi młodych.

Ostatnie mistrzostwa Polski weteranów odbyły się w Bielsku - Białej, a uczestniczyło w nich 168 zawodniczek i zawodników. Pan Zbigniew stanął tam na najwyższym stopniu podium w kategorii 70 lat i powyżej, a jego deblowym partnerem był Remigiusz Kasperczyk z Bolesławca. W finale pokonali w sposób zdecydowany 3:0 debel z Katowic.

Więcej wysiłku włożyli w półfinałową rozgrywkę z zawodnikami Warszawy, którą wygrali 3:2. Joński ma z miejscem ostatnich mistrzostw dobre skojarzenia, bowiem poprzednio triumfował tu w 1999 r. Boguszowianin wysoko ocenia organizację tegorocznego turnieju, który – w jego opinii - był przeprowadzony wzorowo. Okres poprzedzający mistrzostwa był dla Jońskiego trudny głównie z powodu kontuzji zerwania mięśnia dwugłowego w prawym barku, ale wyleczył ją na czas, a dobre przygotowanie do turnieju zawdzięcza intensywnym treningom w Sali OSiR w Wałbrzychu oraz "Krzysztofa". Joński szczyci się bogatą kolekcję trofeów z MP. W minionych latach wywalczył na nich 7 złotych medali w grze pojedynczej i podwójnej oraz po 3 srebrne i brązowe, a także przywiózł kilkadziesiąt krążków z turniejów regionalnych. W 2001 r., na mistrzostwach Europy w duńskim Aarhus zajął czwarte miejsce w singlu. W tej dyscyplinie rywalizuje od 1946 r. Ambicje Jońskiego nie ograniczają się tylko do dominacji na krajowych stołach. W przyszłym roku zamierza wystąpić na mistrzostwach Europy w Chorwacji, gdzie wybiera się z Bogdanem Gruną z Jeleniej Góry. (BAS)

Źródło: (BAS) / 30minut