sport
tenisstolowy.sport.walbrzych.pl

Tenis stołowy w Wałbrzychu i okolicach, wałbrzyski tenis stołowy.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Ping - pongiści z OSK Podzamcze
2009-04-10 12:52

Zakończył się 22. sezon rozgrywek Grand Prix w tenisie stołowym, zorganizowanych przez Ośrodek Społeczno – Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w okresie od listopada 2008 do marca 2009 r. Składały się one z 12 turniejów.
Wyniki końcowe: Kategoria szkolna – 1. Maciej Makajew, 2. Szymon Skowronek, 3. Daniel Olejniczak. Kategoria gimnazjum – open – 1. Jan Sułowski, 2. Maciej Makajew, 3. Szymon Skowronek (zawodnicy młodsi mogli startować w starszej kategorii). Kategoria dziewcząt – open – 1. Agnieszka Mirosz, 2. Natalia Dufaj. Kategoria open – seniorzy – 1. Jerzy Kozaczek, 2. Zbigniew Dąbkowski, 3. Witold Szyperski (w tej grupie sklasyfikowano 45 zawodników).


Trochę historii. Pierwszy cykl 12 turniejów odbył się w 1985 r. w klubie „Podzamek”, a zwyciężył Tomasz Popiel. Na jednym (!) stole rozegrano wówczas 352 mecze. Kolejne rozgrywki odbywały się na tzw. forum PSP nr 21, a następne w OSK. Wśród triumfatorów z poprzednich sezonów, warto wymienić późniejszych zawodników Victorii i innych dolnośląskich klubów. Byli to: Tomasz Durajczyk (od kwietnia otwiera w OSK szkółkę tenisa stołowego), Mariusz Jochym, Krystian Kowalski, Andrzej Mikołajewski, Jakub Michalak, Tomasz Zarębski, Rafał Zakrzewski oraz tak zasłużony człowiek podzamczańskiego sportu, jak Franciszek Skrucha, od dłuższego czasu zmagający się z chorobą. Trzeba też wiedzieć, że wśród uczestników turniejów przewinęli się m.in. Sebastian Janikowski, obecnie gracz futbolu amerykańskiego w zespole Oakland Raiders oraz piłkarze Piotr Włodarczyk i Marcin Morawski, popularny „Maradona”.

(BAS) / 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: